Пропозиції громадян до сільського бюджету в дії

24.12.2021
13 жовтня 2021 року у с. Тупичів відбулася інформаційна кампанія, під час якої збиралися пропозиції громадян до сільського бюджету. Після опрацювання пропозицій працівниками апарату Тупичівської сільської ради пропозиції частково були враховані під час розробки проекту бюджету, а частина пропозицій знайшла своє місце у фандрейзинговій діяльності сільської ради у 2021 та 2022 роках (фандрейзинг - процес залучення грошових коштів та інших ресурсів), а саме наступні пропозиції:
- Виділення коштів на придбання, будівництво будинку культури у с. Тупичів або в інший спосіб організація культурного дозвілля мешканців с. Тупичів – здійснюється підготовка документів для залучення коштів субвенції з державного бюджету на капітальний ремонт приміщення, що перебуває у комунальній власності громади;
- Ремонт доріг – для здійснення ремонту доріг комунальної власності триває реалізація проекту «Закупівля спеціалізованої техніки, обладнання для будівництва та реконструкції доріг Тупичівської громади» загальною вартістю проекту 3 140 265,00 грн., що був поданий на Програму DOBRE, в рамках якого передбачено придбання спеціалізованої техніки для ремонту та обслуговування доріг: віброкоток, обрізувач лісосмуг, подрібнювач гілок, розкидач піску та солі, комплекс для ямкового ремонту асфальту. Щодо доріг державного значення направлені відповідні звернення до балансоутримувачів цих доріг.
- Збільшення кількості автобусних маршрутів сполученням до м. Чернігова – сільська рада не є замовником даного маршруту, так як маршрут з будь-якого населеного пункту до обласного центру протікає через декілька територіальних громад, тому замовником такого маршруту може виступати лише обласна державна адміністрація. Тупичівською сільською радою з цього питання ведуться постійні перемовини з перевізниками, що здійснюють обслуговування діючих маршрутів.
- Прибрати кладовища та аварійні дерева – 23.12.2021 року прийнята щорічна Програма благоустрою населених пунктів Тупичівської сільської ради на 2022 рік, якою у тому числі передбачено спилювання аварійних дерев та вивезення сміття з кладовищ.
- Здійснювати заміну лампочок на ліхтарях – щорічно виділяються кошти на заміну лампочок, що вийшли з ладу;
- Встановлення дошок оголошень біля місць масового скупчення людей – такі дошки мають місце, але ведеться розробка оновленого дизайну дошок;
- Встановлення вказівників вулиць – ведеться розробка дизайну вказівників з вивченням ринку виготовлювачів таких вказівників;
- Облаштування парковки біля сільради – 27.10.2021 року було затверджено План покращення надання послуг з утримання доріг та придорожньої інфраструктури Тупичівської сільської територіальної громади на 2021-2027 роки, згідно якого передбачено облаштування місць для паркування не лише біля сільради, а й біля інших громадських і соціальних об’єктів (школи, дитсадки, підлітковий клуб тощо);
- Організація тематичних фестивалів – у 2021 році на 2022 було подано ряд заявок на отримання грантів з метою проведення різноманітних фестивалів та очікуються результати конкурсів, у 2022 році продовжиться робота з підготовки заявок на отримання коштів від грантодавців;
- Впорядкувати липовий парк – у 2021 році подано заявку на програму Президента України "Активні парки — локації здорової України", очікується відповідь.
Отже, усі побажання і пропозиції, висловлені мешканцями громади є в постійній роботі або стратегічних планах Тупичівської сільської ради та її виконавчих органів.
                    Проект реалізується у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Тупичівська територіальна громада є партнером Програми DOBRE у Чернігівській області.