Для громад можуть спростити закупівлі. Що це дасть Чернігівщині

04.08.2022

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, що має на меті спрощення закупівель для громад. Проєкт Закону 7624 передбачає:

для загальної процедури закупівель підвищення порогу для товарів/послуг з 200 тис. грн до 500 тис. грн, для робіт  - з 1,5 млн грн до 3 млн грн;

►  для спрощених закупівель підвищення порогу з 50 тис. до 200 тис.;

►  щорічний перегляд вартості закупівель.

Ще у 2015 році у Законі "Про здійснення державних закупівель" була норма у статті 2. Вона передбачала, що вартісні межі для закупівель будуть переглядатися щороку з урахуванням індексу інфляції. Але цю норму прибрали у 2016 році, розповідає Микола Силенко, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України. Отже, вартісні межі для закупівель не переглядались вже 7 років. І це не відповідає європейській практиці закупівель.

«Наприклад, сьогодні бюджетні установи зобов'язані проводити конкурс (спрощену закупівлю) починаючи від 50 тисяч гривень. Часто витрати на адміністрування цього процесу перевищують ту потенційну мізерну економію. У підсумку закупівельники втрачають безцінний час впусту, адже займаються непотрібною рутинною роботою і формуванням обтяжливих звітів.

З іншого боку, досить часто учасники не бажали приходити на конкурси вартістю 50, 60 чи 80 тис. грн. Ти збираєш купу паперів для участі, завантажуєш їх у електронну систему, платиш майданчику за участь... І це все без жодної гарантії перемоги на мізерно малу суму. На виході результативність нульова. Тому прийняття законопроекту спростить роботу як замовникам, так і учасникам процедур закупівель», - підкреслює Микола Силенко

Нагадуємо, голови громад Чернігівщини - члени Асоціації міст України неодноразово звертались до вищих посадових осіб держави з пропозицією переглянути вартісні межі для закупівель. Тож АМУ сподівається, що законопроєкт №7624 буде прийнято якнайшвидше.

Чернігівське РВ АМУ
Офіс реформ у Чернігівській області